wz
Petr KomareK - 8. prazsky sraz priznivcu PDA
8. pražský sraz příznivců PDA

pátek 28.ledna v 18:00, ALABAMA
Rozhodl jsem se, že zkusím předběhnout ty, kteří odejdou brzo ze srazu a mají jako první fotky na internetu. Budu dávat fotky na internet již během srazu. :)
(Pokud dále následují fotky, tak se to i povedlo.)

Pravděpodobně budu po celou dobu i na icq - 119503270 (pokud byste mi, nebo lidem na srazu chtěli něco důležitého sdělit)


Web je dělaný velmi jednoduše, tak aby ho bylo možné rychle a jednoduše upravovat na pda. Fotky jsou vkládané tak je uložil foťák, tedy bez úpravy velikosti fotek (jak rozměry, tak velikost souboru), zabírají cca 100kb a rozměry mají 640x480.

Hlavní důraz byl kladen na to, že většina je děláno na pda - Palm Tungsten T3, připojení na internet - gprs ET, Nokia 6310i přes BT a s použitím free software (je samozřejmě varianta připravit si tuto stránku v php a pouze sem sypat fotky, ale to by ztratilo svůj význam).

Co bylo použito?
Foceno - digitalním foťákem HP photosmart 735, který používá SD karty, čímž byla zajištěna snadná přenositelnost do pda
Programem JPGview byl vytvořen zmenšený obrázek, který bude použit jako náhled, aby nebylo třeba načítat v náhledu originální fotky
Programem SiEd byla provedena editace html souboru
Programem EzFTP bylo vše následně přeneseno na internet


stránku tvoří komaar

sraz je pořádán serverem PDA SoftFotky ze srazu:
(pro větší obrázek klikněte na náhled)


Prvni fotky jeste pred 18 hodinouPDA Soft obchodUz je tu vic lidi :)"muj pracovni" stulMira doplnuje kalorie :)Lidi na srazu stale pribyvaFoceni PDA